STAR ANA SAYFA - 23 Temmuz 2014 Çarşamba

MEB 8. Sınıf Ortak Sınav ve TEOG Sonuçları 2014 E-okul

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanması beklenen 8. Sınıf Ortak Sınav ve TEOG Sonuçları açıklandı mı.. İşte sizlere E-okul ve MEB tarafından öğrenebileceğiniz E Okul Ortak Sınav TEOG Sonuçları 2014 haberi ve detayları.
MEB 8. Sınıf Ortak Sınav ve TEOG Sonuçları 2014 E-okul
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanması beklenen 8. Sınıf Ortak Sınav ve TEOG Sonuçları açıklandı mı.. İşte sizlere E-okul ve MEB tarafından öğrenebileceğiniz E Okul Ortak Sınav TEOG Sonuçları 2014 haberi ve detayları.

Günlerdir ne zaman açıklanacağı öğrenciler tarafından merak edilen TEOG sınavı Sonuçları ile ilgili olarak sizlere günün en sıcak gelişmesini aktarıyoruz..

24 ocak 2014 cuma günü karneler dağıtılacak karnelerin basımı için teog sınav sonuçlarının e okul üzerinden sisteme girilmes gerekiyor. 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde eski adıyla Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yeni adıyla OGES veya TEOG Merkezi Ortak Sınavları ve bu sınava giremeyenler için 14-15 Aralık 2013 tarihlerinde yapılan mazeret sınavları sonuçları Ocak ayının ilk haftası açıklanacak denildi. I. dönem teog sınav sonuçları için bekleyiş sürüyor.

TEOG E OKUL 8.SINIF ORTAK SINAV SONUÇLARI İÇİN GÖZLER MEB 'DE

Liseye geçiş için daha önce yapılan Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) kaldırılarak yerine toplam 6 dersten iki dönemde yapılan merkezi ortak sınavların birinci dönem oturumlarının tamamlanmasının ardından gözler merakla MEB OGES ve MEB e-okul sayfalarında 2013 1.dönem merkezi ortak sınav sonuçlarının açıklanmasına çevrildi.

28-29 Kasım 2013 tarihinde ortaöğretimden liseye geçişte 8. sınıflar için bu yıl ilk defa yapılan merkezi ortak sınavlar ile 14-15 Aralık 2013 tarihinde merkezi ortak sınavlara mazereti nedeniyle katılamayan 46 bin öğrencinin girdiği mazeret sınavları sonuçları Ocak ayında MEB http://oges.meb.gov.tr/ ve https://e-okul.meb.gov.tr adreslerinde açıklanacak.

Ortak sınavlara katılacak öğrencilerin puanı, tek puan türünde hesaplanacak. Her soru eşit ağırlığa sahip olacak. Her adayın cevap kağıdı, 2 optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulacak. Her test için doğru cevap sayıları esas alınarak ham puanlar bulunacak. Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecek.

Her dönem yapılan ortak sınavlarda ağırlıklandırılmış puanların hesaplanmasında Türkçe, matematik, fen ve teknoloji dersleri için dört, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ve din kültürü ve ahlak bilgisi için iki katsayısı o dersin puanıyla çarpılarak herbir dersin ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacak. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacak.

Ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamasında öğrencilerin, 6, 7 ve 8'inci sınıf yıl sonu başarı puanlarıyla 8'inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak, elde edilen toplam ikiye bölünerek merkezi sistemle öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puan hesaplamasında kullanılacak. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacak.

Öte yandan sizlerde henüz bilgi sahibi olamadıysanız, tek yapmanız gereken ise, https://eokul.meb.gov.tr/logineokul.aspx adresine giriş yapacaksınız ve Giriş kodu Kullanıcı adı ve son olarak ise şifrenizi girerek tüm ayrıntılı bilgiye erişebilirsiniz.

Öte yandan daha fazla detay ve bilgi için ise, stargazete.com eğitim sayfalarına bakabilirsiniz.