STAR ANA SAYFA - 24 Temmuz 2014 Perşembe

16 Kasım Sayısal Loto Sonuçları - Sayısal Loto Çekilişi

16 Kasım Sayısal Loto Sonuçları - Sayısal Loto Çekilişi haberi, 16.11.2013 tarihli Sayısal loto çekiliş sonuçları dün itibari ile belirlendi.
16 Kasım Sayısal Loto Sonuçları - Sayısal Loto Çekilişi
16 Kasım Sayısal Loto Sonuçları - Sayısal Loto Çekilişi haberi, 16.11.2013 tarihli Sayısal loto çekiliş sonuçları dün itibari ile belirlendi.

Sayısal Loto Sonuçları dün gece Milli Piyango tarafından sonuçlandı. Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen bugünkü Sayısal Loto çekiliş sonuçlarına eş zamanlı olarak stargazete.com.tr üzerinden erişim sağlayabilirsiniz...

Sayısal Loto bu hafta 888. hafta ile tamamlandı. Yapılan çekiliş sonucunda çıkan şanslı rakamlar ise 05, 06, 13, 34, 38, 42 olarak belirlendi.

Sayısal Loto da bu hafta altı bilen bir kişi oldu ve büyük ikramiye Isparta'ya çıktı. Altı bilen bir kişinin aldığı ikaramiye ise 1.541.049,10 TL oldu. Beş bilen 273 kişi ise 2.376,90 TL ikramiye kazanmışlardır.

Diğer şans oyunları ile ilgili haberler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

SAYISAL LOTO ŞANS OYUNUNA AİT ÖZELLİKLER;

Milli Piyango İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.

Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.