STAR ANA SAYFA - 24 Temmuz 2014 Perşembe

AÖF kayıt ve yerleştirme tarihleri 2013 - 2014

AÖF ile ilgili olarak sizler için hazırladığımız haberimizin tüm ayrıntıları geliyor. İşte AÖF kayıt ve yerleştirme haberimiz.
AÖF kayıt ve yerleştirme tarihleri 2013 - 2014
AÖF ile ilgili olarak sizler için hazırladığımız haberimizin tüm ayrıntıları geliyor. İşte AÖF kayıt ve yerleştirme haberimiz.

İşte bilgiye göre Atatürk Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi, (AÖF) 2013-2014 eğitim öğretim yılında 21 programla eğitim hizmeti sunacak. Kayıtlı öğrenci sayısı 20 bini aşan fakülte bu yıl ilk mezunlarını da verdi.

Tüm programları kapsamında 20 binin üzerinde öğrencisi bulunan ve bu yıl Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans, İlahiyat Önlisans ve POLİTAM Lisans Tamamlama programlarından ilk mezunlarını veren ATA AÖF, 2013-2014 eğitim öğretim yılında, 5’i lisans, 15’i ön lisans, 1’i de lisans tamamlama programı olmak üzere 21 program ile eğitim hizmeti verecek.

Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS) sonucunda 8-18 Temmuz 2013 tarihleri arasında ATA AÖF’ün çeşitli programlarına yerleştirme yapılacak. 2013-2014 eğitim-öğretim yılında Sosyal Hizmet Lisans programına Dikey Geçiş Sınavı’yla 500 öğrenci alınacak. Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İşletme ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği lisans programları çerçevesinde, alanlarından veya farklı bölümlerden önlisans mezunu olanlar da 3. sınıftan başlamak üzere lisans tamamlamak için ön kayıtla sınav veya kontenjan sınırlaması olmaksızın başvuruda bulunabilecek.

Yabancı uyruklu öğrencilerin ön kayıtla başvurabilecekleri Halkla İlişkiler ve Tanıtım lisans programının kontenjanı bin 750, İşletme lisans programının kontenjanı ise 2 bin 500 olarak belirlendi. Bu yıl kontenjanı 5 bin olarak belirlenen Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama Programı çerçevesinde emniyet teşkilatı çalışanları eğitimlerine devam etmek üzere sınavsız kayıt yaptırabilecekler.

Herhangi bir bölümden mezun ya da halen eğitimine devam edenler ise ikinci üniversite kapsamında 4 lisans, 14 önlisans programından herhangi birine kayıtlarını yaptırabilecek. Ön kayıtları başlayan ikinci üniversite tercihleri 25 Ekim 2013 tarihinde sonlanacak. Bir yükseköğretim kurumunun ön lisans veya lisans programlarında kayıtlı öğrenciler ile bu programlardan mezun olanlar eş zamanlı olarak açıköğretim sistemi ile yürütülmekte olan ve okudukları veya mezun oldukları programlardan farklı olmak kaydıyla, tekrar üniversite sınavına girmeden, ATA AÖF önlisans ve lisans programlarına kayıt yaptırarak öğrenimlerine devam edebilecek. Programlar, tercihler ve kayıtlara ilişkin detaylı bilgiye 444 92 82 numaralı çağrı merkezi ya da http://aof.atauni.edu.tr adresi aracılığıyla ulaşılabilecek.

Bu yıl ilk mezunlarını vermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten ATA AÖF Dekanı Prof. Dr. Üstün Özen, 2013-2014 eğitim öğretim yılına ilişkin olarak şunları kaydetti: “Önümüzdeki yıl 21 program çerçevesinde eğitim hizmeti sunacağız. Hem sunduğumuz hizmetin nitelikleri hem de öğrenci sayımız bağlamında sürekli gelişiyoruz. Ülkemizin her köşesine ulaşmak ve eğitim hizmeti sunmak bizleri gayretlendiriyor. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi olarak tüm akademik ve idari kadromuzla yeni döneme ilişkin çalışmalar yürütüyoruz.”diye konuştu.