STAR ANA SAYFA - 26 Temmuz 2014 Cumartesi

Milli İradeye Saygı Mitingi İzle AK Parti Ankara Sincan mitingi Başbakan Erdoğan izle

Şu dakikalarda Başbakan Erdoğan Ankara Sincan'daki Ak parti Milli İradeye Saygı Mitingi'nde halka sesleniyor. AK Parti Ankara Sincan mitingi canlı yayın izle.
Milli İradeye Saygı Mitingi İzle AK Parti Ankara Sincan mitingi Başbakan Erdoğan izle
Şu dakikalarda Başbakan Erdoğan Ankara Sincan'daki Ak parti Milli İradeye Saygı Mitingi'nda halka sesleniyor. AK Parti Ankara Sincan mitingi canlı yayın izle.

Sevgili Ankaralılar, sevgili kardeşlerim, aziz vatandaşlarım, çok değerli yol arkadaşlarım sizleri bu anlamlı farklı buluşmada en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum. Buradan Sincan’daki bu mahşeri buluşmanın içinden bütün Ankara’yı, Ankaralı kardeşlerimi tüm Türkiye’yi ve dünyayı yürekten selamlıyorum. Akyurt’a Altındağ’a, Ayaş’a, Bala’ya, Beypazarı’na, Çankaya’ya, Elmadağ’a, Etimesgut’a, Evren’e Gölbaşı’na selamlarımı gönderiyorum.

Buradan Makedonyalı kardeşlerime, Malezyalı kardeşlerime, Sarabosna’daki Boşnak kardeşlerime, Pakistanlı kardeşlerime, Filistinli kardeşlerime en kalbi selamlarımı gönderiyorum. Üskup’e Gosvitar’a Zenitsa’ya Saraybosna’ya Gazze’ye oralarda bizi bağrına basan bizi duygulandıran kardeşlik hukukunu bir kez daha hissettiren kardeşlerime gönül dolusu selamlar gönderiyorum.

Londra’da Viyana’da Budapeşte’de ve daha pek çok yerde bize destek veren, Avrupa’nın Almanya’nın şehirlerinde, New York’ta destek gösterileri yapan dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

'BELKİ BURADAN ABD'YE BAĞLANACAĞIZ'

Belki buradan birazdan ABD’ye bağlanacağız, Gazze’de El Cezire futbol kulübünün tüm üyelerinin “Seni Seviyoruz Erdoğan” dedikleri için hepsine teşekkür ediyorum. İşte Türkiye manzarası bu, manzara bu. Bu manzarada kavga yok. Bu manzarada gürültü yok. Bu manzarada yakıp yıkmak yok. Bu manzarada gönül insanları var. Bu manzarada acaba bu ülkede, taş üstüne taş acaba nasıl koyarız diyenler var. İşte Türkiye’nin gerçek fotoğrafı bu. Türkiye’yi görmek isteyenler varsa gelsin Ankara Sincan’a burayı görsün.

Ankara öyle bir haykıralım ki 80 vilayet başkenti duysun. Öyle bir haykıralım ta Üsküp, Bağdat, Şam, Gazze oradaki kardeşlerimiz bizi duysun. Şimdi soruyorum. Bir miyiz Ankara? İri miyiz Ankara? Diri miyiz Ankara? Beraber miyiz Ankara?

"TORUNUM BENİ BÖYLE UYANDIRIYOR"

Bu birlik beraberlik kardeşlik şuuruyla yoluna devam eden böyle bir topluluğu nasip ettin. Bunları öyle söylediniz ki, artık 3,5 yaşındaki torunum bile sabah beni bununla kaldırıyor. “Dik dur eğilme bu millet seninle” diyor. Allah’ın izniyle bu kervan böyle yürüyecek. Bu millet partisi ne olursa olsun, etnik kökeni mezhabi ne olursa olsun demokrasiye sahip çıkıyor.

Bugün buradan dünyaya ses verdiğiniz için her birinize tek tek teşekkür ediyorum. Bugün burada milli iradeye sahip çıktığınız için her birinize tek tek teşekkür ediyorum. Aşkınız, sevdanız muhabbetiniz için, ahde vefanız için sizleri kutluyorum. Ben biliyorum ki 17 gün boyunca Türkiye’nin her köşesinde, dünyanın her şehrinde, milyonlarca milyarlarca kardeşim bütün kalbiyle bizlere dua etti. Ben biliyorum ki nineler, dedeler, anneler babalar hatta çocuklar kimi zaman açıktan bizler için hükümeti için ülkelerinin huzuru için el açıp dua etti, yakardı.

Konuşmanın tüm detayları yayına hazırlanıyor..