STAR ANA SAYFA - 17 Nisan 2014 Perşembe

ÖSYM - ÖMSS Yerleştirme Sonuçları açıklandı !

ÖSYM tarafından bugün Özürlü Memur Seçme Sınav Yerleştirme Sonuçları açıklandı.
ÖSYM - ÖMSS Yerleştirme Sonuçları açıklandı !
ÖSYM tarafından bugün Özürlü Memur Seçme Sınav Yerleştirme Sonuçları açıklandı.

Yerleştirme sonuçlarını ÖSYM'nin internet adresinden öğrenmek mümkün.. Özürlü Memur Seçme Sınav Yerleştirme Sonuçları açıklandı. Puanla tercih yapanların sonuçları ÖSYM ' nin internet sitesinden öğrenilebiliyor. Yerleştirme sonucunu öğrenebilmek için aday şifresi ve adaya ait T.C numarasının bilinmesi gerekiyor.

YGS Giriş Belgesi 2013' Açıklandı

ÖSYM, 2013 YGS sınavı için adaylara, sınava giriş belgesi göndermeyecek. Sınava giriş bilgileri bugün yayımlanacak. 2013 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS ) 24 Mart 2013 Pazar günü yapılacak. Sınava başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na başvuran adaylar sınav giriş belgelerini, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle bugün saat 16.00'dan itibaren ÖSYM'nin internet sitesinden alabilecekler.

Daha fazlası için diğer ÖSYM haberlerimizi takip edebilirsiniz.

Ayrıca Avukatlıktan hakim ve savcılığa geçiş sınavında kopya skandalı yaşanmıştı.. Evli çiftler birbirine yakın puanlar, bazı adaylar da çok yüksek puanlar almıştı..

Konuyu araştıran ÖSYM çarpıcı tespitlerde bulundu.. "Bazı adaylar karalama bile yapmadan doğru şıkları bulmuş, bazıları da kitapçıklardaki karalamalarda buldukları yanlış sonuçları değil, direkt olarak doğru şıkkı işaretlemiş" dedi..

Ancak ÖSYM'nin "kopya olması büyük bir ihtimal" diyen bu tespitlerini savcılık dinlemedi.. Cumhuriyet Halk Partisi Konya Milletvekili Atilla Kart'ın suç duyurusu üzerine başlayan soruşturmadan takipsizlik kararı çıktı..

8 aylık soruşturma sonunda takipsizlik kararı veren savcılık, "iddiaları ispatlamak güç" dedi..

Bakalım yeni gelişmeler neleri getirecek.