STAR ANA SAYFA - 25 Temmuz 2014 Cuma

ÖSYM - YGS sonuçları 2013 - YGS'nin şampiyonu Hümeyra Çolak

ÖSYM bugün YGS sınavına katılan öğrencilere sürpriz yaptı ve YGS sınav sonuçlar açıklandı.
ÖSYM - YGS sonuçları 2013 - YGS'nin şampiyonu Hümeyra Çolak
ÖSYM bugün YGS sınavına katılan öğrencilere sürpriz yaptı ve YGS sınav sonuçlar açıklandı.


Normal şartlarda 20 ile 30 gün arasında açıklanan YGS sonuçları bu kez inanılmaz bir şekilde 12 gün gibi kısa bir sürede açıklandı ve bu duruma YGS sınavına katılan öğrenciler bile şaşırdı.

YGS sınav sonuçları ÖSYM sitesinde açıklandı ve YGS sınav sonuçlarınıza ulaşmak için https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=1390 bu linke giriş yaparak hemen ardından ise TC kimlik numaralarınız ile YGS sınav sonuçlarınıza erişebilirsiniz.

Öte yandan YGS'de şampiyon bayan bir öğrenci oldu.

Bu arada YGS sınavı Türkiye Şampiyonu Hümeyra Çolak.
İstanbul Lisesi öğrencisi Hümeyra Çolak, sınav sevincini özel bir dershanede yaptığı açıklamayla paylaştı. Çolak, “Şu an çok heyecanlıyım. Şuan planım LYS’ye çalışmak. Bizim için henüz bitmedi. Her şey hedefime ulaşmak için. Hala sınavım var, ona çalışmam lazım” dedi.

Hukuk fakültesini kazanmak istediğini ifade eden Çolak, “Hedefim hukuk fakültesini kazanmak ama üniversiteden tam emin değilim. Sınav sonucum geldikten sonra karar vereceğim” diye konuştu.

Başarısının sırrı sorulan Çolak, “Ben İstanbul Lisesi’nde yatılı kalıyorum. Arkadaşlarla birlikte olmak, her zaman yanında soru sorabileceğin insanların olması, bunun dışında dershanede dersleri sıkı takip etmek, hiçbir zaman konuların gerisinde kalmamak çok önemli. Sistemli çalışmak ve danışman hocanıza güvenmek çok önemlidir” şeklinde konuştu.

Ayrıca YGS sınavı sonuçlarına dair her şey stargazete.com adresinde..