STAR ANA SAYFA - 23 Temmuz 2014 Çarşamba

ÖSYM 2013 LYS sınav sonuçları belirlendi

LYS 2013 sınavı ÖSYM tarafından yapılmıştı ve haziran ayında gerçekleşen LYS sınavının sonuçları açıklanmıştır. ÖSYM LYS 2013 Sınav sonuçları belirlendi.
ÖSYM 2013 LYS sınav sonuçları belirlendi
2013 LYS sınavı ÖSYM tarafından yapılmıştı ve haziran ayında gerçekleşen LYS sınavının sonuçları açıklanmıştır. ÖSYM LYS 2013 Sınav sonuçları belirlendi.

Geçtiğimiz ay içinde gerçekleşen Lisans Yerleştirme sınavı yani LYS sonuçları bugün itibari ile açıklandı. Sonuçların ardından kimler birinci oldu? Tercihler ne zaman yapılacak?

2013 LYS sınav sonuçlarının beklenilen tarihten önce açıklanması büyük bir sürpriz oldu.

Diğer yandan ÖSYM başkanı Ali Demir'in sonuçların bu gün açıklanacağı müjdesini vermesiyle sınavlara girmiş olan öğrencileri tatlı bir heyecan sardı.

LYS sınavına giren adaylar sonuçlarını öğrenmek için ÖSYM'nin resmi sitesine akın edince öğrenciler zaman zaman yoğunluktan dolayı siteye erişememe sorunu ile karşılaştılar.

LYS birincileri kimler oldu?

Yapılan açıklamaara göre Tüm puan türlerinde 500 tam puan alan sadece 1 aday çıktı. İzmir Fen Lisesi Öğrencisi Fatih Aslan, tüm puan türlerinde 500 tam puan alarak LYS'nin yıldızı oldu. YGS-1'de de Türkiye 2.si olan Aslan, günde en az 300 soru çözerek sınava hazırlandığını söyledi.

MF-1 puan türünde İzmir Fen Lisesi'nden Fatih Aslan, MF-4 puan türünden Özel Adana Final Anadolu Lisesi'nden Mehmet Burak Kaya, MF-2 ve MF-3 puan türlerinde İzmir Fen Lisesi'nden Mert Mestanoğlu 500'er tam puan alarak birinci oldu.

Sınav sonuçlarını incelediğinde Kızların erkeklere oranla daha başarılı oldukları gözlemlendi.

Tercih işlemleri 8 Temmuz – 18 Temmuz 2013 tarihlerinde gerçekleşecek.