STAR ANA SAYFA - 24 Temmuz 2014 Perşembe

ÖSYM YGS giriş belgeleri indir - 2013

ÖSYM YGS sınav giriş belgelerini yayımladı bugün ve herkeste heyecanla giriş belgeleri için internete akın etti.
ÖSYM YGS giriş belgeleri indir - 2013
ÖSYM YGS sınav giriş belgelerini yayımladı bugün ve herkeste heyecanla giriş belgeleri için internete akın etti.

Bilinen üzere ÖSYM bu açıklamayı yapmıştı:

ÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) başvuran adayların sınava giriş belgesine saat 14.00’ten itibaren internet sitesinden erişebileceklerini bildirildi.

Öte yandan 2013 YGS , 24 Mart Pazar günü yapılacak.

SINAVA GİRİŞ BELGESİ GÖNDERİLMEYECEK

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecek. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorunda. Öte yandan belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmaması gerekiyor. Sınava Giriş Belgesi’ni yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacak.


SINAVLA İLGİLİ ÖNEMLİ UYARILAR

ÖSYM'den yapılan açıklamada sınavla ilgili şu önemli uyarılar yapıldı:

Adayların sınava girebilmeleri için 2013-YGS Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunlu.

Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul ediliyor. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacak.

Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalı. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecek.

Belgeyi indirmek için:

GS'ye başvuran adayların sınava giriş belgesini, TC kimlik numaraları ve aday şifreleriyle saat 14.30'dan itibaren bu sayfadan alabileceği kaydedildi.

Sayfa > https://ais.osym.gov.tr/ kopyalayıp giriş yapınız.