STAR ANA SAYFA - 26 Temmuz 2014 Cumartesi

YGS giriş belgesi yerleri ÖSYM'de - Tıkla öğren..!

Bir çok öğrencinin merak ile beklediği YGS sınavı giriş yerleri belgesi ÖSYM resmi sitesinde.
YGS giriş belgesi yerleri ÖSYM'de - Tıkla öğren..!
Bir çok öğrencinin merak ile beklediği YGS sınavı giriş yerleri belgesi ÖSYM resmi sitesinde.

Evet bugün açıklanan bilgilere göre Açıklamada, YGS'ye başvuran adayların sınava giriş belgesini, TC kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ÖSYM'nin internet sitesinden alabileceği kaydedildi.

2013-YGS, 24 Mart Pazar günü yapılacaktır.

SINAVA GİRİŞ BELGESİ GÖNDERİLMEYECEK KESİNLİKLE !

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecek. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorunda. Öte yandan belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmaması gerekiyor. Sınava Giriş Belgesi’ni yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacak.

SINAVLA İLGİLİ ÖNEMLİ UYARILAR

ÖSYM'den yapılan açıklamada sınavla ilgili şu önemli uyarılar belirtildi arkadaşlar;

Adayların sınava girebilmeleri için 2013-YGS Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunlu.

Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul ediliyor. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacak.

Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalı. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecek.

İşte bütün işlemlerinizi https://ais.osym.gov.tr/ sitesinden yapabilirsiniz.

ayrıca diğer ilgili haberlerimizde işinize yarayabilir.