STAR ANA SAYFA - 23 Temmuz 2014 Çarşamba

YSK seçmen sorgulama 2014 nerede oy kullanacağım

Yerel seçimlere çok az bir zaman kala Yüksek Seçim kurulu tarafından 2014 YSK seçmen listesi askılara asıldı. YSK seçmen sorgulama adresi ve tüm detayları için stargazete.com adresinde tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.
YSK seçmen sorgulama 2014 nerede oy kullanacağım
Yerel seçimlere çok az bir zaman kala Yüksek Seçim kurulu tarafından 2014 YSK seçmen listesi askılara asıldı. YSK seçmen sorgulama adresi ve tüm detayları için stargazete.com adresinde tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Seçmenlerin büyük bir merak ve heyecan içerisinde bekledikleri 2014 yılı yerel belediye seçimleri için YSK tarafından seçmen listeleri yayınlandı.

Alınan bilgilere göre, İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği Başkanı ve Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahalle Muhtarı Selami Aykut, vatandaşların, eskiden adres değişikliğini mahalle muhtarlıklarına beyan ettiklerini hatırlatarak, şunları söyledi: "Adres kayıtlarını muhtar tutmayacak, diye bize yazılar geldi. Adres kaydını vatandaş nüfus müdürlüğünde yapacak. Biz, sadece T.C. kimlik numarasıyla vatandaşın yaptırmış olduğu kaydı muhtarlık olarak görebiliyoruz. Oysaki, şu anda bununla ilgili ciddi sıkıntılarımız vardır. Vatandaşımız mevcut adresinde varken, farklı bir vatandaş da sahte bir telefon sözleşmesiyle, sahte bir noter tasdikli kira kontratıyla nüfus müdürlüğüne gidiyor ve söz konusu adreste mevcut olan kişi silinerek, sahte kontratla gelen kişinin kaydı yapılabiliyor.
Aykut sözlerini şöye sürdürdü: Seçim listeleri buraya asıldığında, asılan seçim listelerinde vatandaşlar isimlerini göremediği zaman mahalle muhtarları buna cevap verebilmeli. Cevap verebilmesi için de mahalle muhtarlarının eli güçlenmeli, bunun için de mahalle muhtarına, mahalleye gelen kişinin kaydını beyan edip, tutmalıdır" diye konuştu.

Vatandaşlara da seslenen Aykut, "Vatandaşlarımızın mahalle muhtarlarına uğrayarak, T.C. kimlik numaralarıyla beraber adreslerinde olup, olmadıklarını teyit etmelerini rica ediyoruz. Adreslerinde farklı kişiler de olabilir. O farklı kişiler, yarın başlarına sıkıntı da yaratabilir" dedi.

Seçmen listelerini asmak yerine harflere göre dosyalayan Ataköy 7-8-9-10 Kısım Mahalle Muhtarı Aylin Keserkaya da, vatandaşların seçmen listelerini kontrol etmelerini sağlamak için 10 tane pankart yaptırdığını anlattı.

Öte yandan şu dakikalar itibari ile milyonlarca insanın YSK'nın resmi web sitesine girmeleri nedeniyle web YSK resmi web adresi çökmüş durumda ve zaman zaman siteye girilebiliyor.


Bu arada sizlerde nerede ne zaman oy kullanabileceğiniz şeklinde bilgi alabilmek istiyorsanız eğer TIKLAYINIZ

Ayrıca YSK'nun bu flaş duyurusu hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin..