STAR ANA SAYFA - 28 Ocak 2015 Çarşamba

Burak Yılmaz Galatasaray´a gidiyor

 • 08.06.2012  03:17 | Güncelleme: 28.08.2012  11:24

 • MİLLİ Takım kampından döndükten sonra sağlık kontrolünden geçen Burak Yılmaz, daha sonra Bordo-Mavili yöneticilerle bir araya geldi. Burak, ayrılık konusunda kararlı olduğunu vurguladı, sözleşmesindeki, ´5 milyon euro getirirse serbest kalır´ şartını işletmek istediğini dile getirdi. Şenol Güneş´le de aynı konuda görüşme yapan Burak, daha sonra anne-babasını ziyaret etmek için Antalya´ya gitti. Burak Yılmaz´ın bu isteğinden sonra, ´Lazio´ya transfer olacak´ haberleri ön plana çıktı. Ancak işin aslı hiç de öyle değildi.

  O MADDE ÇOK FARKLI!
  ÇÜNKÜ Burak Yılmaz´ın sözleşmesinde, ´5 milyon Euro getirmesi halinde yurt dışına gidebilir´ maddesi olduğu söyleniyordu. Ancak gerçekler çok farklı. Trabzonspor yönetimi sezon içinde sözleşme yenilemek için ikna etmeye çalıştığı Burak´ı, ´5 milyon Euro getirirse istediği kulübe gider´ şartıyla ikna edebilmişti. Yani Burak, bu parayı getirdiğinde ister yurt içinde isterse yurt dışında bir takıma transfer olabiliyordu.

  SELÇUK İNAN´LA BULUŞUYOR
  GEÇEN sezon sonunda Trabzonspor´la sözleşmesi bitmesine rağmen mukavelesini uzatan Burak bu şekilde takımına 5 milyon Euro kazandırarak ayrılacak. Akşam´ın haberine göre; Burak çok yakın arkadaşı Selçuk İnan´la birlikte önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi´nde, G.Saray için ter dökecek. Süper Lig´de geçen sezon 33 gol atarak Trabzonspor´un tarihine geçen Burak Yılmaz, Şampiyonlar Ligi´ni ise gol atamadan kapatmıştı.

  Hamit´ten iyi haber yakın
  G.SARAY Yönetim Kurulu Üyesi Semih Haznedaroğlu, Real Madrid´in Türk yıldızı için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Şu anda yolun tam ortasında olduklarını belirten Haznedaroğlu, ´Hamit için de bizim için de iyi olanı tercih ederiz. Hamit´in de bazı endişeleri var. Onları bize ifade etti. Biz de bunları gidermeye çalışıyoruz. Çabalarımız sürüyor. Şu anda her şey bitti diyemeyiz ama iyi haber yakın´ ifadesini kullandı.