STAR ANA SAYFA - 31 Ocak 2015 Cumartesi

Eşini aldatan kadına büyük ceza

 • 20.06.2012  19:23 | Güncelleme: 28.08.2012  11:27

 • Alınan bilgiye göre, şirket olarak hizmet veren hukuk bürosunda sekreter olarak işe başlayan S.N.T. isimli genç kadın, şirkete sonradan ortak olan avukat M.F.T. ile evlendi. Yaklaşık 1 ay sonra koca M.F.T, eşinin kendisini kandırıp hileli evlilik yaptığını ve kendisini aldattığını iddia ederek boşanma davası açtı. M.F.T, eşinden 1 milyon lira maddi ve manevi tazminat talep etti. Genç avukat ayrıca, eşi S.N.T.´nin zengin erkek avcısı olduğunu ileri sürdü.

    EŞİNİN İDDİALARINI YALANLAYIP KARŞI DAVA AÇTI

    İzmir´de avukatlık yapan eşinin boşanma davası açtığını İstanbul´da öğrenen S.N.T., hemen karşı boşanma davası açtı. Eşi M.F.T´nin mahkemeye boşanma için sunduğu iddialara cevap veren S.N.T, "Büyük bir umut ve mutlulukla başlayan evliliklerinin bir ay gibi bir sürede sona erdi. Bana formalite boşanma teklif edip, bu süreçte bir yandan da gayri resmi olarak elinde tutmaya çalışıyor. Bunu reddettiğim için kin besledi. Yaşadığım üzüntüler parayla değerlendirilemez. Tamamını Güneydoğu Anadolu´daki kız öğrencilere bağışlanmak üzere 100 bin TL maddi, 100 bin TL de manevi tazminat istiyorum" dedi.

    GENÇ KADINI SEVGİLİSİYLE ÇEKİLMİŞ RESİMLERİ YAKTI

    Boşanma davası sürerken eşinin bir başka erkekle çekilmiş görüntülerini mahkemeye delil olarak veren ve kendisini aldattığı kişinin de evli olduğunu belirten avukat M.F.T., evliliğin yıkan tarafın eşi olduğunu savundu. Yapılan son duruşmaya birbirlerini suçlayan çiftler katılmadı.
    Hakim, kusurlu bulduğu S.N.T´yi, avukat eşi M.F.T´ye, yasal faizi hariç 10 bin lirası maddi, 10 bin lirası manevi toplam 20 bin lira tazminat ödemeye mahkum etti. Karara tepki gösteren genç kadın, Yargıtay´a başvurdu.