STAR ANA SAYFA - 27 Ocak 2015 Salı

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi´den tezsiz yüksek lisans programları

  • 25.07.2012  16:00 | Güncelleme: 05.09.2012  07:56

  • STAR/İZMİR

    Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, EÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açılacak tezsiz yüksek lisans programları Gazetecilik, sinema, halkla ilişkiler ve iletişim stratejileri, yaratıcı yazarlık ve uygulama programlarını kapsayacak.

    Tezsiz yüksek lisans programları içerisinde Gazetecilik programı sektöre profesyonel anlamda uzmanlaşmış gazeteciler yetiştirmeyi amaçlıyor. İletişim stratejileri ve halkla ilişkiler programı, stratejik düşünebilme, araştırma, planlama, uygulama, değerlendirme aşamalarını içeriyor. Sinema programı ise sinema sektörünün her alanında hizmet verebilecek, dünya gerçeklerinin farkında olan, hayat boyu öğrenmenin önemini benimsemiş iletişim uzmanları yetiştirmeyi hedefliyor. Yine yaratıcı düşünce tekniklerini uygulayabilen yazar ve reklamcılar yetiştirmek üzere yaratıcı yazarlık ve uygulama programlarına adayların başvuruları bekliyor. 

    Programlara başvurular 13-17 ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Başvurular, Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yapılacak.  Adaylar programla ilgili detaylar için http://egeweb2.ege.edu.tr/iletişim adresinden bilgi edinebilirler.