STAR ANA SAYFA - 31 Ocak 2015 Cumartesi

İzmir´de yine bir kadın cinayeti

  • 30.07.2012  12:40 | Güncelleme: 05.09.2012  07:55

  • ARDA YAVUZ

    Olay, dün sabaha karşı, Pınarbaşı semti 7053 sokak numara 11´de bulunan tek katlı müstakil evde meydana geldi. İddiaya göre, Şanlıurfa´da yaşayan ve 4 çocukları olduğu öğrenilen Necmettin Y. ve eşi Şerife Y, bir yıldır ayrı yaşıyordu. Bu süre içinde Şerife Y. İzmir´e geldi. Necmettin Y. ise Şanlıurfa´da inşaat ustası olarak çalışmaya devam etti.

    Necmettin Y, bir yıldır ayrı yaşadığı eşi Şerife Y´nin İzmir´de bir erkekle birlikte yaşadığı iddiası üzerine çılgına döndü. Şerife Y´nin Pınarbaşı semtinde bulunan evde kaldığını öğrenen öfkeli koca, geçen Cumartesi günü İzmir´e geldi. Eski eşinin bulunduğu evin çevresinde keşif yaptığı öğrenilen Necmettin Y, dün sabaha karşı Ömer İ´nin eve girmesinin ardından, kendisi de kapıyı çaldı. Kapıyı açan Ömer İ´ye bıçakla saldıran Necmettin Y, genç adamı vücudunun çeşitli yerlerinden yaraladıktan sonra boğazını kesti. Bu sırada evden çıkarak sokakta kaçmaya çalışan Şerife Y´nin de peşine düşen öfkeli koca, ayrı yaşadığı eşini 4 metre ileride yakalayarak onu da boğazını keserek öldürdü. Sahura kalkan vatandaşlar, gürültü üzerine durumu polise bildirdi.

    Olay yerine gelen polis ekipleri 13 numara önünde Şerife Y´nin cesediyle karşılaştı. Zanlı koca Necmettin Y. de olayda kullandığı bıçakla birlikte gelen polis ekibine teslim oldu. Bu arada eve giren polis, Ömer İ´nin cesediyle karşılaştı. İki kişiyi öldüren zanlı Necmettin Y, kolları ve bacaklarından bıçakla yaralandığı için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi´ne kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.