STAR ANA SAYFA - 26 Ocak 2015 Pazartesi

TV´de tarih ve edebiyat yine başrollerde!

 • 31.07.2012  10:41 | Güncelleme: 28.08.2012  11:38

 • Yeni sezon öncesi konu sıkıntısı çeken yapımcılar, geçen sene olduğu gibi yine tarihe sığındı. İşte yeni tarihi dizilerinden bazıları: 

  ´Hatırla Sevgili´, ´Elveda Rumeli´ gibi dönem dizilerini izleyiciyle buluşturan atv´de yayınlanacak ´Son Yaz Balkanlar 1912´ adlı dizide; Balkanlar´da geçen bir hikaye anlatılıyor. Yapımcılığını Tarkan Karlıdağ ve Serdar Akar´ın üstlendiği, senaryosunu Kürşat Başar´ın yazdığı dizi; Balkan Savaşı´nın arifesinden Çanakkale Savaşı´na kadar devam eden bir süreci kapsıyor. Dizide Hazal Kaya, Tuğçe Kazaz ve Best Model of Turkey birincisi Furkan Palalı rol alıyor. Çekimlere çok yakında Makedonya´da başlanacak. 

  ÜÇ YILDA HAZIRLANDI 

  Yapımcı-yönetmen Osman Sınav, üç yıldır üzerinde çalıştığı ´Karakeçeli´yi önümüzdeki günlerde ekrana getirmeye hazırlanıyor. 2. Abdülhamit´in yakın koruması Karakeçili Mehmet´in hikayesi ekseninde gelişen dizinin oyuncu kadrosu netleşmedi. 
  Gani Müjde´nin yeni projesi ´The Harem´ Fox TV´de yayınlanacak. Hülya Avşar´ın yüzü görünmeyeceği için ´Valide Sultan´ olmayı kabul etmediği dizide; ´Muhteşem Yüzyıl´ dizisi ti´ye alınacak. Yapımın kadrosu oluşturulmaya çalışılıyor. 
  Geçen sezon başlayan ´Bir Zamanlar Osmanlı-Kıyam´ ve ´Yamak Ahmet´ adlı diziler yeni bölümleriyle karşınızda olacak. Patrona Halil İsyanı´nın konu edildiği ´Bir Zamanlar Osmanlı-Kıyam´da; Türkan Şoray, Tolga Karel, Hazım Körmükçü, Aslı Tandoğan rol alıyor. Kemal Uçar ve Başak Parlak´ın başrollerini paylaştığı ´Yamak Ahmet´te ise saray mutfağında yamaklık yapmakta olan Ahmet´in aşk öyküsü anlatılıyor. 

  YENİ MACERALAR 

  1900´lü yılların başında İstanbul´da geçen, Oktay Kaynarca, Emre Kınay ve Naz Elmas´ın rol aldığı ´Ustura Kemal´ de yeni sezonda yeni maceralarıyla karşınızda olacak. 

  ÜÇ YENİ UYARLAMA

  Yeni sezonda dizi yapımcıları edebiyat uyarlamalarına da ağırlık verdi. İşte yeni yapım uyarlamalardan bazıları: 
  Usta yazar Orhan Kemal´in ´Kötü Yol´ ve ´Evlerden Biri´ adlı romanları yeni sezon boyunca TV dizisi olarak ekranda olacak. 1960´larda İstanbul´da geçen ve ilk bölümü geçtiğimiz günlerde yayınlanan ´Kötü Yol´da; Cansel Elçin, İlker Aksum ve Şükran Ovalı var. 

  Özgür Çevik ve Ceyda Ateş´in oynadığı ´Evlerden Biri´ ise yarın Star´da başlayacak. Dizide tutkulu bir aşk hikayesi anlatılıyor. 

   Ayşe Kulin´in çok satan romanı ´Veda´ da önümüzdeki günlerde dönem dizisi olarak karşınıza gelecek. Kulin´in romanında; Osmanlı İmparatorluğu´nun son günlerinde işgal altındaki İstanbul´da bir konakta yaşananlar konu ediliyor.